Anmälningstiden för tävlingen har gått ut

Se alla tävlingsdeltagare längre ned.

Umeå Combi XLV 2022

Länk för utskrift (pdf)

Plats: Klubbens lokal på Gammlia Umrå energi arena

Tid:
Lördagen den 19 november Tävlingsstart 11.00.
Söndagen den 20 november tävlingsstart 10.00.

Uppvärmning:
Lördag 10.30 - ca 10.55.
Söndag 09.30 - ca 09.55.

Tävl.form:
Lördag FITA 25 m samt SBF 12 m.
Söndag FITA 18 m samt SBF 12 m.
Båda dagarna räknas som en tävling.
Söndag DM för Västerbotten

Klasser:
Enligt SBF:s bestämmelser, klasser med för få deltagare slås ihop.

Anmälningsavg:
Seniorer och äldre två dagar 300:-, en dag 200:-,
Juniorer två dagar 200:-, en dag 100:-

Betalning: På BG 5317-4959 eller swish 0727125242 vid anmälan dock senast 13 november.

Anmälan:
Senast söndag 13 november via hemsidan www.umeabk.com. Glöm inte att ange vilken taveltyp som önskas.

Servering:
Försäljning av varmkorv, smörgås, fika mm.

OBS! Begränsat deltagarantal.


Anmälda deltagare:

Klicka på kolumnrubrikerna för att sortera listan.

Namn Klubb Klass Lör Sön
Ulf Palo BSK Pilen R VH 10-Ringad 10-Ringad
Ulrika Blomkvist BSK Pilen R ED 10-Ringad Spot
Erica Forsgren BSK Pilen R SD 10-Ringad 10-Ringad
Leia Forsgren BSK Pilen R KD 10-Ringad 10-Ringad
Jenny Lundberg BSK Pilen L ED 10-Ringad 10-Ringad
Stefan Nilsson IF Karlsvik R EH Spot Spot
Andreas Skalberg IF Karlsvik C EH Spot Spot
Kevin Ward Karlstads Bågskytteklubb B VH 10-Ringad 10-Ringad
Martin Östman Luleå BS R EH Spot Spot
Julia Söderberg Luleå BS B JD 10-Ringad 10-Ringad
Karin Belinki Jonsson Luleå bågskyttesällskap L ED 10-Ringad 10-Ringad
Jörgen Renström Skellefteå bk B VH 10-Ringad
Urban Karlberg Skellefteå BK B VH 10-Ringad
Dawid Wrobel Skellefteå BK B SH 10-Ringad
Lars Jonsson Skellefteå Bågskytteklubb C MH 10-Ringad 10-Ringad
Paulina Forssell Stockholms BK B ED 10-Ringad 10-Ringad
Lennart Carlsson Sundsvall-Ortvikens BK T EH 10-Ringad 10-Ringad
Jon rudner Timrå C EH Spot
Kenneth Nilsson Timrå AIF R VH 10-Ringad 10-Ringad
Tommy Vinroth Timrå AIF L EH 10-Ringad 10-Ringad
William Vinroth Timrå AIF R KH 10-Ringad 10-Ringad
Tomas Sundström Timrå AIF C MH Spot Spot
Elias Sundström Timrå AIF R KH 10-Ringad 10-Ringad
Per Östman Timrå AIF C MH Spot Spot
Eje Agestedt Umeå BK B SH 10-Ringad 10-Ringad
Sebastian Jansson Umeå BK B EH 10-Ringad 10-Ringad
Alissa Jansson Umeå BK R JD Spot Spot
Johan Örberg Umeå BK T EH 10-Ringad 10-Ringad
Oscar Örberg Umeå BK T KH 10-Ringad 10-Ringad
Tage Örberg Umeå BK T KH 10-Ringad 10-Ringad
Melissa roos Umeå BK B KD 10-Ringad 10-Ringad
Javier Neyra Umeå BK B VH 10-Ringad 10-Ringad
Linnéa Karlsson Umeå BK R ED Spot Spot
Linus Umeå BK T SH 10-Ringad 10-Ringad
Robert Lindgren Umeå BK R EH Spot Spot
Evelina Sjölander Umeå BK R ED 10-Ringad 10-Ringad
Hanna Olsson Umeå BK B JD 10-Ringad 10-Ringad
Michael Olsson Umeå BK B MH 10-Ringad 10-Ringad
Jesper Lindquist Umeå BK L EH 10-Ringad 10-Ringad
Valter Vikström Umeå BK B CH 10-Ringad 10-Ringad
Egil Karlberg Umeå bågskytteklubb B CH 10-Ringad
Stefan Holmgren UmeåBK R EH 10-Ringad 10-Ringad
Gösta Persson Östersunds BK R VH 10-Ringad 10-Ringad
Carina Berg Persson Östersunds BK L ED 10-Ringad 10-Ringad