Anmälningstiden för tävlingen har gått ut

Se alla tävlingsdeltagare längre ned.

Umeå Combi XLII 2019

Länk för utskrift (pdf)

Plats: Klubbens lokal på Gammlia

Tid:
Lördagen den 16 november Tävlingsstart 11.00.
Söndagen den 17 november tävlingsstart 10.00.

Uppvärmning:
Lördag 10.30 - ca 10.55.
Söndag 09.30 - ca 09.55.

Tävl.form:
Lördag FITA 25 m samt SBF 12 m.
Söndag FITA 18 m samt SBF 12 m.

Klasser:
Enligt SBF:s bestämmelser, klasser med för få deltagare slås ihop.

Anmälningsavg:
Seniorer och äldre två dagar 250:-, en dag 150:-,
Juniorer två dagar 150:-, en dag 100:-

Övrigt: Båda dagarna räknas som en tävling.

Betalning: På BG 5317-4959 senast 10 november.

Anmälan:
Senast söndagen den 10 november via hemsidan www.umeabk.com. Glöm inte att ange vilken taveltyp som önskas.

Servering:
Försäljing av varmkorv, smörgås, fikabröd mm.

OBS! Begränsat deltagarantal.


Anmälda deltagare:

Klicka på kolumnrubrikerna för att sortera listan.

Namn Klubb Klass Lör Sön
Paul Köhler BSK Nimrod R MH 10-Ringad Spot
Ulf Palo BSK Pilen R MH 10-Ringad 10-Ringad
Ulrika Blomkvist BSK Pilen R ED 10-Ringad 10-Ringad
Jenny Lundberg BSK Pilen L ED 10-Ringad 10-Ringad
Emily Cwirzen Luleå BS R JD 10-Ringad 10-Ringad
Martin Östman Luleå BS R EH Spot Spot
Anna Georgsson Luleå BS R JD 10-Ringad Spot
Andrzej Cwirzen Luleå BS B SH 10-Ringad 10-Ringad
Jessica Hedberg Luleå BS C ED Spot Spot
Ludvig Flink Luleå BS R EH Spot Spot
Rolf Rönnlund Luleå Bågskytteklubb R MH 10-Ringad 10-Ringad
Lennart Nordsvan Piteå BK C EH Spot Spot
Lisa Södersten Piteå BK C ED Spot Spot
Freya Andersson Sundsvall-Ortvikens BK R CD 10-Ringad 10-Ringad
Cecilia Lind Sundsvall-Ortvikens BK R EH Spot Spot
Herman Westling Sundsvall-Ortvikens BK R JH Spot Spot
Gullimar Åkerlund Timrå AIF C VH Spot Spot
Per Östman Timrå AIF C MH Spot Spot
Tomas Sundström Timrå AIF R MH 10-Ringad 10-Ringad
Albin Sundström Timrå AIF R JH Spot Spot
Adam Lundström Timrå AIF B CH 10-Ringad 10-Ringad
Emil Wallin Timrå AIF B EH 10-Ringad 10-Ringad
Emma Sundström Timrå AIF B JD 10-Ringad 10-Ringad
Linnea Nilsson Timrå AIF R CD 10-Ringad 10-Ringad
Sebastian Jansson Umeå BK B EH 10-Ringad 10-Ringad
Alissa Jansson Umeå BK B JD 10-Ringad 10-Ringad
Johannes Larsson Umeå BK L SH 10-Ringad 10-Ringad
Dan Sjöström Umeå BK L EH 10-Ringad 10-Ringad
Peter Bennesved Umeå BK L SH 10-Ringad 10-Ringad
Niklas Eklund Umeå BK B MH 10-Ringad 10-Ringad
Alexander Eklund Umeå BK B CH 10-Ringad 10-Ringad
Martin Forsberg Umeå BK C MH Spot Spot
Per-Olof Palm Umeå BK C VH Spot Spot
Linus Eriksson Umeå BK L EH 10-Ringad 10-Ringad
Ellen Rohlin Umeå BK B KD 10-Ringad 10-Ringad